KALENJI FUTÓ ÉS GYERMEKNAP

0

Immár negyedik alkalommal rajtolhattak el szombaton a Kalenji Futónap résztvevői a budaörsi Decathlon Sportáruház elől. Verőfényben diákfutamokkal indult a nap futóprogramja az 1500 és a 2500 méteres táv indulóival.

Az előnevezettek mellett számos lelkes fiatal a versenyszámot megelőzően a helyszínen nevezett. A célba érkezőket további gyermeknapi programok várták. A rendezvény sajátos színfoltja a jótékonysági FÉNYFUTÁS volt. Célja a természet védelmében az energia-takarékosság fontosságának hangsúlyozása volt.
Az 5,5 és a 10 kilométeres táv 11 órás indulóira a Csiki-hegyek meghódítása várt. A futók felkészültségét a táv első felének meredek kaptatója tette próbára. 10 km-en a hölgyek győzelmét BHSE kiváló futója Merényi Tímea (40:11) míg a férfiaknál Csontos Imre a BEAC futója szerezte meg (37:15). A helyezetteket a DECATHLON sportfelszereléssel díjazta.